Zima to najtrudniejszy czas dla osób w kryzysie bezdomności i ubóstwa. Gdy zaczynaliśmy nasze projekty, tylko i wyłącznie dzięki obywatelskiemu zaangażowaniu. Zakładając Plantację Dobra jeszcze w 2020 roku w Krakowie, nie wiedzieliśmy, że przetrwamy 4 lata! Wsparcie osób w kryzysie bezdomności i ubóstwa przybrało z czasem różne formy w kolejnych miastach i powiatach.
Natomiast produkty są coraz droższe, a beneficjentów przybywa. Coraz trudniej odpowiedzieć nam na wszystkie potrzeby, a nasze projekty utrzymują się tylko dzięki wsparciu wolontariuszy i darczyńcom!

Wpłacono

Cel

Koniec

Wpłat można dokonać także tradycyjnym przelewem bezpośrednio na konto lub szybkim przelewem w walutach zagranicznych.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem wpłat oraz do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań: biuro@2050.org.pl.

NUMERY KONT BANKOWYCH Ikona: rozwiń

Jeśli mieszkasz zagranicą lub wolisz dokonać tradycyjnego przelewu, skorzystaj z poniższych numerów naszych kont bankowych.

Konto PLN: 85 1600 1462 1885 1849 6000 0001

IBAN stosowany wyłącznie dla przelewów zagranicznych: dodaj kod „PL” przed numerem rachunku bankowego.

Kod SWIFT dla przelewów zza granicy: PPABPLPKXXX

Tytuł wpłat: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE - POMOC W KRYZYSIE BEZDOMNOŚCI

Fundacja Polska od Nowa

ul. Konopnickiej 6 lok.111

KRS: 0000818274

Zdjęcie: Akcja ZIMA! Dostarczmy posiłek osobom w kryzysie bezdomności! Uratujmy czyjeś życie!

Zostań jednym z darczyńców!

Pomoc tym najsłabszym, wykluczonym jest zakodowana w D.N.A. Stowarzyszenia Polska 2050.  Zwłaszcza zimą najmocniej odczuwamy, jakie znaczenie ma nasza pomoc. W kilku miastach cyklicznie wychodzimy na ulice przy dworcach, mostach, by rozdawać posiłek, nierzadko również odzież lub kosmetyki. Często, dzięki wolontariuszom, chociaż raz w tygodniu niektórzy mają szansę na pełnowartościowy posiłek!

Aktualnie aż 11 województw prowadzi projekty: Plantacja Dobra (Kraków), Zupa na Skwerze (Kielce), Zupa pod Blankami (Bydgoszcz), Żagań/Nowa Sól, wsparcie dla Fundacji Daj Herbatę w Warszawie, Dzierżoniów, Ogrzej Darem Serca w Białymstoku, Rumia/Gdańsk, Nysa, Buła cieszy(n) w Cieszynie.

Nasi ludzie wiedzą, że warto pomagać.

“Najbardziej lubię moment, gdy jesteśmy już na miejscu i możemy przekazać fundacji liczbę zrobionych kanapek, aby byli spokojni, że dla każdego wystarczy. Od dawna obserwuje, jak ludzi przybywa, dlatego cieszę się, że możemy sprawić, aby nikt nie odszedł głodny” – mówi Natalia z warszawskiej ekipy.

“Sam udział w projekcie traktuje jako coś oczywistego i normalnego. Niestety w obecnych czasach pomaganie nie jest już oczywistością, a “moda” na pomaganie bywa krótkotrwała. Podopieczni to osoby wykluczone, na granicy wykluczenia lub walczące z wykluczeniem. Po to jesteśmy, aby dołożyć cegiełkę do ich wsparcia” – twierdzi Sławek, stały uczestnik “kanapek”.

Ile kosztuje 100 kanapek, 100 litrów zupy? My wiemy – niestety coraz więcej. Ile osób przychodzi na każdą tzw. “wydawkę”? 200-300 osób, nie chcemy, by ktokolwiek został bez posiłku. W zeszłym roku udało nam się zakupić kilka termosów na zupy. Robiliśmy też zbiórki na ciepłą odzież, termosy i koce.

Regularnie uzupełniamy też lodówki społeczne w Trójmieście, Wschowie, Gliwicach, Żaganiu, Kielcach czy Krakowie. Zaopatrujemy ośrodki dla osób w kryzysie bezdomności w Pile, Lesznie, Krotoszynie, Szubinie, na całym Śląsku, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Łódzkim, w Nysie. Pomagamy organizować celebrację świąt, rozmawiamy, informujemy o punktach pomocy do osób żyjących na ulicy.

Liczba zorganizowanych przez nas działań wzrośnie wraz z Twoją hojnością i wsparciem.

W najbliższym czasie chcemy dofinansować zgłoszone do nas inicjatywy, które tylko czekają na wsparcie. Bez Twojej pomocy, nie ruszymy z ich realizacją. Prosimy Cię z całego serca, bądź częścią tego dobra!

Przewiń na górę strony

Trwa przetwarzanie informacji.