Mamy tylko jedną Ziemię!

 

Planetę która nas karmi, której surowce umożliwiają nam życie i rozwój cywilizacji. Rozwój, który doprowadził do sytuacji, w której to właśnie my mamy decydujący wpływ na dalszy los całej biosfery. Dlatego – jeżeli chcemy, aby nasze dzieci i wnuki mogły cieszyć się wszystkimi cudami natury tak, jak cieszymy się nimi my i jak cieszyły się pokolenia naszych rodziców i dziadków – musimy o nią zadbać. Stowarzyszenie Polska 2050 podejmuje szereg inicjatyw ekologicznych, z których najnowsze to “Akcja akacja: nie ma lipy”, #DrzewaNaPomniki oraz #LasyNieDlaKasy. Dzięki Tobie zrobimy jeszcze więcej!

5 500 zł

Wpłacono

15 000 zł

Cel

31.10.2023

Koniec

Wpłat można dokonać także tradycyjnym przelewem bezpośrednio na konto lub szybkim przelewem w walutach zagranicznych.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem wpłat oraz do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań: biuro@2050.org.pl.

NUMERY KONT BANKOWYCH Ikona: rozwiń

Jeśli mieszkasz zagranicą lub wolisz dokonać tradycyjnego przelewu, skorzystaj z poniższych numerów naszych kont bankowych.

Konto PLN: 85 1600 1462 1885 1849 6000 0001

IBAN stosowany wyłącznie dla przelewów zagranicznych: dodaj kod „PL” przed numerem rachunku bankowego.

Kod SWIFT dla przelewów zza granicy: PPABPLPKXXX

Tytuł wpłat: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE GRAMY W ZIELONE

Fundacja Polska od Nowa

00-491 Warszawa
ul. Konopnickiej 6 lok.111

NIP: 5252810770
REGON: 385172270
KRS: 0000818274

Zdjęcie: Mamy tylko jedną Ziemię!

Wybierz jak chciałbyś chronić polską przyrodę!

Akcja: akacja i nie ma lipy: Ratuj z nami dzikie zapylacze i chroń rośliny miododajne!

Pszczoły – zarówno te dzikie jak i udomowione pszczoły miodne pełnią kluczową rolę w produkcji żywności: ich obecność jest w stanie zwiększyć plon nawet kilkudziesięciokrotnie! Pszczoły potrzebują jednak do życia kwitnących roślin. Tymczasem tworząc gęstą zabudowę na jałowych glebach likwidując zadrzewienia śródpolne zdecydowanie ograniczamy im dostęp do pokarmu.

Nasza akcja ma przeciwdziałać temu procesowi: chcemy dokonywać kolejnych zakupów setek sadzonek lipy. Sadzonki rozdamy Polkom i Polakom, zachęcając do sadzenia ich w swoich ogrodach i informując jednocześnie o tym, jak ważne są dla ludzkiego życia pszczoły i w jak trudnej sytuacji się obecnie znajdują. W następnym kroku podejmiemy współpracę z samorządami w celu przeprowadzenia nasadzeń drzew miododajnych.

Kup sadzonkę, uratuj pszczoły!

 

#Drzewa na Pomniki: obejmij swoją ochroną sędziwe drzewa!

Tak, sadząc nowe drzewa można wyrównać bilans produkowanego przez nie tlenu i pochłanianego dwutlenku węgla. Potrzebujemy jednak nie tylko nasadzeń, ale przede wszystkim skutecznego dbania o drzewa dojrzałe: one działają już teraz, na efekty nie musimy czekać kilkadziesiąt lat!

Dlatego w całej Polsce specjalne zespoły ekoambasadorów stowarzyszenia Polska 2050 poszukują drzew, które spełniają kryteria, aby zakwalifikować je jako pomniki przyrody, zapewniając im tym samym skuteczną ochronę przed wycinką. Dzięki naszym działaniom dziesiątki drzew uzyskały już status pomników przyrody. Z Twoją pomocą zagwarantujemy go setkom kolejnych!

 

#LasyNieDlaKasy pomóż nam zablokować rabunkową wycinkę lasów!

Drewno to ważny surowiec w gospodarce. Jednak dziś dla szybkiego zysku w czasie wycinek lasów w Polsce dochodzi do licznych nadużyć. Każdego miesiąca otrzymujemy przynajmniej kilka próśb od lokalnych społeczności o interwencję w sprawie planowanej w ich okolicach wycinki lasu czy skupiska drzew. 

Staramy się interweniować w każdej z tych spraw: bronimy drzew sędziwych, protestujemy przeciwko wycinkom lasów, które mogą zmienić mikroklimat miejscowości uzdrowiskowych. Zabieramy głos, gdy chce się ludziom zabrać i zniszczyć ich ulubione lasy. Podejmujemy wszystkie niezbędne działania: Piszemy petycje, wnioski, interweniujemy w Lasach Państwowych i nadleśnictwach, wspieramy lokalne społeczności.

W najbliższym czasie planujemy wielką akcję informacyjną – chcemy by na terenie naszego kraju pojawiły się billboardy – będą one zwiększać świadomość, jak poważne jest zagrożenie dla najbardziej wartościowych polskich lasów.

Twoje wsparcie gwarantuje, że nasz głos będzie słyszalny, a my będziemy w stanie uratować więcej cennych przyrodniczo obszarów. Ratuj z nami Polskie lasy!

Przewiń na górę strony

Trwa przetwarzanie informacji.

Nie zamykaj tego okna.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Polityka prywatności.